Encyklopédia módy A-B-C

Anna Sui

Anna Sui

Anna Sui patrí medzi módne návrhárky, ktoré sa s obľubou prezývajú „kráľovné módy". Je stelesnením newyorskej módy, ktorá udáva najnovšie módne trendy do ostatných kútov celého sveta.

Anna Sui sa módnemu návrhárstvu začala venovať v pomerne útlom veku, a už vtedy sa jej prvé práce veľmi páčili módnym kritikom. Netrvalo dlho, a Anna získala zmluvy s tými najprestížnejšími módnymi značkami po celom svete.

Anna sa ale rozhodla, že je pre ňu lepšie pracovať za seba samu, čo sa jej tiež potvrdilo. Prvá Annina kolekcia vyšla na obdiv svetu v roku 1880. V roku 1991 Anna zrealizovala svoju prvú módnu prehliadku, ktorá otriasla módnym svetom. Na pódiu sa objavili svetoznáme supermodelky ako Naomi Campbell alebo Linda Evangelista. Jeden úspech sa zišiel s ďalšími a Annino meno sa stalo takým slávnym, že jej oblečenie nosia celebrity na celom svete.

Rok 1992 bol pre Annu prelomový, pretože si otvorila svoj prvý butik s vlastnou módou v Sohu. V roku 2000 si Anna otvorila svoj vlastný internetový obchod, kde si zákazníci môžu vybrať zo širokého sortimentu najrôznejšieho tovaru, ktorý návrhárka ponúka.

Zvláštne znamenie: Miluje čiernu farbu, nemá rada prílišnú vážnosť a miluje módnu tvorbu svojho kolegu, Emillia Pucciho.

Čítaj viac