Encyklopédia módy A-B-C

UGG Australia

UGG Australia
Topánky UGG Australia sú populárnou a pohodlnou obuvou. Pôvod „ugg boots", teda čižiem z ovčej kože, nie je známy, no predpokladá sa, že pochádzajú z Austrálie. Vďaka mäkkej kožušinovej výstelke dokážu skvele udržať teplo.

Príbeh spoločnosti UGG siaha až do roku 1978, keď Brian Smith, mladý surfista z Austrálie, nasadol do lietadla a vydal sa do Spojených štátov amerických. A so sebou si priviezol batoh plný topánok vyrobených z hrejivej ovčej vlny. Odvtedy sa však veľa zmenilo. Po tom, čo si tento mladý chlapec našiel nový domov medzi kalifornskými surfarmi, začala sa pomaly, ale iste rozvíjať a zároveň meniť aj austrálska značka UGG.

V roku 1995 získala spoločnosť UGG Australia outdoorová spoločnosť Deckers Outdoor Corporation. Spoločnosť UGG sa dostala na stránky luxusných a prestížnych magazínov. Ďalším skvelým mediálnym a marketingovým ťahom pre UGG Australia bolo, keď ich známa Oprah Winfrey ukázala vo svojej ročnej show Favorite Things. Po tomto veľkom tresku sa so záujmom o topánky UGG z radov celebrít roztrhlo vrece. K ich skalným fanúšikom patrí Kate Hudson, Sarah Jessica Parker, Ashley Olsen, Katie Holmes, Carmen Electra, Megan Fox, Drew Barrymore a ďalšie. Tieto čižmy nosia aj muži - neodolali im Ben Affleck, Leonardo di Caprio, Harvey Keitel či Brad Pitt.

V roku 2003 bola spoločnosť UGG menovaná Footwear News Značkou roka a podarilo sa jej vytvoriť úplne novú kategóriu obuvi. Dnes môžeme vidieť tieto pohodlné váľanky z Austrálie nielen na ulici, ale aj na módnych prehliadkach v Miláne, Paríži i New Yorku. Ugg sa predávajú nielen v prírodných odtieňoch, ale aj v rozličných žiarivých farbách, či so zaujímavou výšivkou.

Galéria

UGG AustraliaUGG AustraliaUGG Australia+6UGG Australia

Čítaj viac